Friday, August 14, 2015

The Payoff !

It's been 4 months now... me and the eight chickens. 
Water and food everyday.  
And that's at a cost of $15 per month for the feed. 
So today, I found two.. count 'em...TWO eggs. 
Finally!!! 
Let's do the math... $15 / month X 4 = $60. 
And I've got TWO eggs, so $60 divided by 2 = $30 per egg!! 
Wooo hoooo.... them GOLDEN EGGS!!!
 
(And these were kinda weird shaped too ... or maybe just specials)